25 mei 2014

Voor en na Yoga

Voor het beste resultaat van yoga is het goed om voordat een yogales begint, of voordat jezelf begint met je beoefening, om even een paar minuten stil te zitten en gewoon je adem observeren.Vele yogascholen beginnen met het reciteren vn een mantra, maar een moment van aandacht, waarin je de dagelijkse beslommeringen achter je laat, en je open stelt voor er gaat komen, zorgt ervoor dat je aanwezig bent met volle aandacht.

Als je voor jezelf oefent, zal dit je helpen precies te doen, wat voor jou goed is. Dat voel je immers zelf het beste. Ben je in een zetting van een yogales, zal deze attitude je helpen, het aangeboden lesstof optimaal te benutten en te integreren.

Hou het effect vast na afloop

Yoga behelst introspectie. Het maakt je gevoeliger, omdat je zintuigen worden gebruikt. Tevens streef je ernaar, je energieniveau te verhogen. Voor het optimale effect van yogabeoefening is het daarom raadzaam om als het ware de aldus verkregen energie alsook effect even door te laten werken. Dat gebeurt het best, als je even stil blijft in plaats van meteen, na een les weer druk te doen met activiteiten of meteen te gaan praten. Dit geldt zeker in een lesomgeving, waar sommige mede-cursisten meer tijd nodig hebben om bij te komen.Die kunnen enorm schrikken van snelle bewegingen of gepraat om zich heen.

Als je dus voor en na de yoga een moment neemt om stil te zijn, krijgt het ook een bijzondere plek, en zul je langer profijt hebben van de positieve effecten van yoga.