2 december 2013

Yoga en Europees vergaderen

Ben gisteravond laat teruggekomen uit Berlijn.Ik heb daar 3 zeer intensieve dagen met vergaderen binnen de Europese Unie van Yoga, een soort EU maar dan op het gebied van yoga, doorgebracht. Om het een en ander goed te laten verlopen werden bij aanvang van de vergaderdag en op gezette tijden een korte meditatie ingelast. En werd de laatste vergadering van elke dag afgesloten met het reciteren van ohm drie keer.

Beide methoden dienen als hulpmiddelen om het discussieren, overleggen, brainstormen en presenteren in Engels en Frans, met 28 afgevaardigden uit alle hoeken van Europa een plek te kunne geven en vooral in de stilte te komen. Bovendien zorgen ze ook voor energie met name het reciteren van ohm.

Andere nuttige tips voor reizen in het bijzonder met vliegtuig zijn: heel veel water te drinken zowel van te voren en tijdens en na de vlucht, zo snel mogelijk nadat je hebt ingecheckt op de plek, waar je verblijft om een wandeling te maken in de buitenlucht. Dat zorgt ervoor, dat je weer geaard bent. Vliegvelden en vliegtuigen zijn kunstmatige omgevingen vandaar, dat je voeten in contact met de grond te voelen wonderen doet. Het water voorkomt uitdroging.

Het is leerzaam om in zo een internationale setting te zijn,want er zijn verschillen in aanpak en vergadercultuur.Wat wij delen is de passie voor yoga. en de wens om de standaard voor yogaonderwijs hoog te houden in de aangesloten landen.

Gelukkig was er ook gelegenheid om een indruk te krijgen van Berlijn. Veel indrukwekkende bouwwerken, statige lanen en pleinen die nu zijn omgetoverd tot een soort winterwonderland met kerstmarkten, dat laatste is grappig om te zien.

Het contrast tussen de grandeur van het voormalige West Berlijn en de kleinschalige en grijze gebouwen van het voormalige Oost Berlijn was opvallend. Nogmaals, dit was om een indruk te krijgen. Iedereen beweert dat het een geweldige stad is, dus is een terugkeer noodzakelijk.